Юлія Тимошенко: Парламентська республіка на чолі із канцлером – найбільш ефективна для країни

Юлія Тимошенко: Парламентська республіка на чолі із канцлером – найбільш ефективна для країни

Юлія Тимошенко впевнена, що парламентська форма правління із канцлером на чолі уряду є найкращою для України. Відповідну модель необхідно закріпити у новій Конституції.


Про це вона заявила під час презентації концепту Нової народної Конституції, над яким працювали близько 100 фахівців на чолі із лідером «Батьківщини».


«Правильно організована парламентська форма правління є на порядок сильнішою за президентську. І більшість успішних і розвинутих країн світу мають саме парламентську форму правління, водночас відсталі країни - президентську, яка є неефективною і концентрує владу в одних руках», - сказала голова фракції у Національній академії наук України.


Представлений командою Тимошенко концепт передбачає, що головну відповідальність за розвиток країни нестиме очільник уряду - канцлер. Ним стане лідер списку політичної сили, що переможе на виборах.


«Таким чином і канцлера, і парламентську більшість народ обиратиме всенародно. Це найсильніша форма виборів, тому що буде лідер виконавчої влади, і відразу - лідер більшості, на яку він спирається - без торгів, без шантажу, без корупції», - пояснила вона.


Задля ефективної роботи уряду парламентські вибори пропонується проводити у два тури. До другого виходять дві політичні сили, що здобудуть найбільшу підтримку, а його переможець отримує 226 місць - мінімальну однопартійну більшість. Паралельно - пропонує Тимошенко - потрібно зменшити прохідний бар'єр.


«Усі охочі партії зможуть піти на вибори до парламенту, при цьому прохідний бар'єр буде знижено, щоб дати можливість зайти до парламенту молодим політикам», - сказала політик.


Парламентська опозиція мусить отримати реальні важелі контролю діяльності парламентської більшості через віце-спікера, голів комітетів, керівника Рахункової палати та реально працюючі слідчі комісії.


І все ж головний контроль за роботою Верховної Ради здійснюватиме напряму суспільство. Автори Нової народної Конституції пропонують наділити громадян правом ініціювати дострокові вибори депутатів за наслідком референдуму за народною ініціативою.


ba.org.ua


...
24 август 2018 /
Похожие новости

Дмитро Шлемко: Україні потрібна парламентська форма правління канцлерського типу

Чинна Конституція відіграла важливу роль для закріплення суверенітету України, однак її було підготовлено й ухвалено Верховною Радою без залучення громадськості й вона стала результатом жорстких

Юлія Тимошенко: «Батьківщина» підтримає лише незалежний від президента склад ЦВК

«Батьківщина» підтримає лише незалежний від Президента України склад Центральної виборчої комісії і не голосуватиме за підконтрольну чи афілійовану з главою держави комісію. Про це лідер фракції ...

Юлія Тимошенко: Антикорупційний суд має бути позбавлений політичних впливів

Антикорупційний суд має бути незалежним від Президента України та будь-яких інших політичних впливів. Про це лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко заявила журналістам у кулуарах парламенту...

Юлія Тимошенко: Нинішня Конституція не дає змоги реалізувати імпічмент президента

За нинішніх умов імпічмент президента є утопією, адже в Конституції України зафіксований нереалістичний механізм для його реалізації Про це лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко наголосила в ефірі

Юлія Тимошенко: «Батьківщина» підтримує вимоги людей і вже давно подала відповідні законопроекти

«Батьківщина» підтримує вимоги людей, які своєю акцією під Верховною Радою добиваються від парламенту розгляду законопроектів про зняття депутатської недоторканності, про вибори народних депутатів та

Юлія Тимошенко: Гонтарева – це символ поєднання двох режимів Януковича та Порошенка

Голова НБУ Валерія Гонтарева є компромісом двох режимів - старої команди Януковича і нової команди Порошенка. Про це заявила лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко в ефірі програми «HARD з
Комментарии

НАПИСАТЬ КОММЕНТАРИЙ