Нове соцопитування: зліт Тимошенко та падіння решти кандидатів

Нове соцопитування: зліт Тимошенко та падіння решти кандидатів

Беззаперечним лідером у президентському рейтингу є голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко. Нині політик значно випереджає своїх суперників, збільшуючи відрив між першим та другим місцем. До того ж рівень підтримки Тимошенко практично однаковий в усіх регіонах України. Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» із 22 червня по 5 липня.


Хибний напрямок


Для початку респондентів запитали: як ви вважаєте, в цілому, справи в Україні йдуть у правильному чи неправильному напрямку? Так 74% вважають, що обраний напрямок хибний (показник із початку року практично стабільний). Лише 13% бачать світло в кінці тунелю. 12% не можуть визначитись із відповіддю.


Далі опитувані окреслили, які проблеми є зараз найбільш важливими для країни. Відповіді були такими: військовий конфлікт на сході України - 62%; хабарництво і корупція у владі - 39%; низький рівень зарплати або пенсії - 34%; відсутність роботи, безробіття - 33%; підвищення тарифів на комунальні послуги - 24%; неможливість отримати якісне медичне обслуговування - 15%; підвищення цін на основні товари, інфляція - 15%; недостатній рівень соціального захисту - 12%; зростання злочинності, недостатня безпека на вулицях - 11%; соціальне розшарування, розрив між бідними і багатими - 6%; несприятливі умови для розвитку малого/середнього бізнесу - 5%; неможливість отримати якісну освіту - 3%; нестача свободи і демократії - 3%.


Після цього респонденти визначили ті проблеми, які є актуальними для них особисто: низький рівень зарплати або пенсії - 47%; підвищення тарифів на комунальні послуги - 41%; військовий конфлікт на сході України - 34%; підвищення цін на основні товари, інфляція - 29%; хабарництво і корупція у владі - 24%; відсутність роботи, безробіття - 19%; неможливість отримати якісне медичне обслуговування - 15%; недостатній рівень соціального захисту - 8%; соціальне розшарування, розрив між бідними і багатими - 6%; зростання злочинності, недостатня безпека на вулицях - 6%; несприятливі умови для розвитку малого/середнього бізнесу - 5%; неможливість отримати якісну освіту - 3%; нестача свободи і демократії - 2%.


Визначились українці і зі своїми зовнішньополітичними орієнтирами. Так за вступ до ЄС на референдумі проголосувало б 50% українців, проти - 28%, не голосували б 10%, вагаються із відповіддю 12%.


Якби сьогодні проводився плебісцит щодо вступу України в НАТО, то за приєднання до Альянсу висловилися б 42%, проти - 35%, не голосували б 10%, не змогли відповісти 13%.


Розрив збільшується


Далі українці розповіли про свої політичні симпатії. Так якби вибори глави держави відбулися найближчої неділі, то в них точно б узяли участь 51% опитуваних. Вірогідно голосували б - 21%, скоріше б не голосували - 6%, точно не прийшли б на виборчі дільниці - 17%, не мають відповіді - 5%.


Так от, перше місце в президентському рейтингу вже традиційно займає лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко. Так серед тих, хто визначився й має намір йти на вибори, за неї готові віддати голоси 17,1% респондентів.


До речі, минулого місяця в аналогічному рейтингу Тимошенко займала також лідируючу позицію й мала 15,9%. Тож, бачимо поступове зростання рівня довіри до цього політика. Зважаючи на літній (неактивний) період, 1,2% приросту у рейтингу - це досить високий показник.


Також цікаво те, що рівень підтримки Юлії Тимошенко практично однаковий в усіх регіонах України: захід - 9%, центр - 11%, південь - 12%, схід - 9% (серед усіх респондентів). Цим основні опоненти Тимошенко похизуватися не можуть. Хоча це дуже важливий чинник.


Разом із тим можемо спостерігати просідання рейтингів інших потенційних кандидатів та збільшення розриву між першою та другою позицією.


Так нині Анатолій Гриценко відстає від лідера перегонів вже на 7,4%. За політика готові проголосувати 9,7% респондентів. Поміж тим, ще минулого місяця Гриценку віддавали 11,7%. У чому причина втрати двох відсотків рейтингу? Електоральний зліт Гриценка, певне, відбувся через умовний запит на «нові обличчя». Та чим менше часу залишається, тим більше виборці звертають увагу не на обгортку, а на суть, тобто конкретні пропозиції щодо вирішення тих чи інших проблем у країні.


На третьому місці опинився Юрій Бойко - 8,9% (у червні міг розраховувати на 10,5%). Одіозному представнику Опозиційного блоку не допомогла навіть телевізійна реклама в перервах матчів чемпіонату світу з футболу.


Втрачає політичні симпатії й Володимир Зеленський: на посту президента його бачать лише 8,5% (раніше було 9,3%). Втім нещодавно відомий комік заявив, що політика його взагалі не цікавить. Тож було б цілком логічним більше не розміщувати його в рейтингах. Принаймні допоки він раптом не передумає...


Здає й головний «радикал» Олег Ляшко, за якого нині готові проголосувати 8,1% (було 8,6%).


Чинний президент Петро Порошенко, як і минулого місяця, займає лише шосту позицію, втім у відсотках і далі втрачає. Нині за Порошенка готові проголосувати 7,8%, тоді як у червні голоси за нього мали намір віддати 8,6% опитуваних.


Насправді саме цей потенційний кандидат (а Порошенко натякав на те, що висуватиме свою кандидатуру) вже зазнав нищівної поразки. Ще в лютому нинішнього року президент мав приблизно 15% рейтингу й міг із легкістю претендувати на участь у другому турі виборів. Та вже у квітні він втратив майже 6%. Звісно, за такої тенденції жодних шансів потрапити до другого туру у чинного глави держави немає.


Знижується рівень підтримки й у Святослава Вакарчука, який нині має 6,6%, а минулого місяця йому прогнозували 8,6%. Зважаючи на пропорції - це найбільше падіння місяця.


Далі в рейтингу йдуть: Євген Мураєв - 4,2% (не був представлений у рейтингу минулого місяця), Вадим Рабінович - 3,7% (7,6%), Олег Тягнибок - 2,6% (2,8 %), Андрій Садовий - 2,2 (3,4%), Сергій Тарута - 1,5% (1,1%), Арсеній Яценюк - 1,3% (1,1%), Роман Безсмертний - 1,2% (1,4%). За іншого кандидата проголосували б 16,4% респондентів.


Микола БИКОВ


"Вечірні Вісті"


...
23 июль 2018 /
Похожие новости

Соцопитування: Тимошенко — перша, Порошенко — шостий

Вже за дев'ять місяців в Україні відбудуться чергові президентські вибори. Беззаперечним та стабільним лідером майбутніх перегонів нині залишається голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

Соцопитування: Більшість українців вважають, що боротьба з корупцією в Україні провалена

Понад 82 % українців констатують, що боротьба із корупцією в Україні є неуспішною. І лишень 0,9 % населення налаштований досить оптимістично у цьому плані. Про це свідчать результати

Тимошенко та «Батьківщина» – лідери рейтингів

У новий політичний сезон із новими рейтингами: з 15 по 19 грудня 2017 року Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова проводили

Українці мають обрати президента від народу, а не від кланів, – Юлія Тимошенко

Українці мають об'єднатися навколо стратегічного плану розвитку країни та обрати на майбутніх виборах президента від народу Про це заявила лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко під час ток-шоу

Тимошенко - лідер довіри українців (ІНФОГРАФІКА)

Уже тривалий час у різноманітних рейтингах політичних партій першість тримає ВО «Батьківщина». Лідер цієї політичної сили Юлія Тимошенко також регулярно посідає першу позицію щодо президентських

Україна за рівнем щастя, як Судан та Уганда - World Happiness Report

Україна на 132-му місці у рейтингу найщасливіших краї світу Такими є дані щорічного дослідження, яке проводиться міжнародною групою незалежних соціологів під егідою ООН. Всього у рейтингу 155 країн,
Комментарии

НАПИСАТЬ КОММЕНТАРИЙ