Соцопитування: Тимошенко — перша, Порошенко — шостий

Соцопитування: Тимошенко — перша, Порошенко — шостий

Вже за дев'ять місяців в Україні відбудуться чергові президентські вибори. Беззаперечним та стабільним лідером майбутніх перегонів нині залишається голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко. Натомість чинний президент стрімко втрачає підтримку українців і сьогодні не може розраховувати бодай на потрапляння до другого туру. Зараз Петро Порошенко посідає шосте місце в рейтингу. Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» з 14 по 24 червня.


Падіння рівня довіри до чинного глави держави пов'язане передусім із тим, що українці не схвалюють той курс, який обрала влада. Так, респондентів запитали, чи в правильному напрямку, на їхню думку, йдуть справи в Україні. 76% опитаних вказали, що нинішній курс є хибним. Це найвищий показник за останніх два роки. 13% вважають, що наша країна рухається у правильному напрямку, а 11% не змогли відповісти на це запитання.


Українці розповіли, як за останні півроку змінилося їхнє економічне становище та добробут їхніх родин. Лише 8% учасників опитування відчули помірне покращення; 30% зізналися, що їхнє економічне становище не змінилося; деяке погіршення зауважили 36%; на сильне погіршення нарікають 24%; не мали відповіді на це за питання 2%.


Також респонденти не в захваті від упроваджуваних в Україні реформ. Зокрема, лише 1% позитивно оцінюють боротьбу із корупцією. Помірно оптимістично налаштованих виявилося 4%, а помірно песимістично налаштованих - 16%. Не бачать жодної боротьби із корупцією 62% опитуваних. 9% українців взагалі нічого не знають про таку боротьбу, ще 8% не змогли визначитися із відповіддю.


На аналогічне запитання про медичну реформу відповіді були такими: «цiлком задоволений» - 1%, «скорiше задоволений» - 9%, «скорiше не задоволений» - 28%, «зовсiм не задоволений» - 47%.


Далі респонденти розповіли про свої політичні вподобання. Так, якби парламентські вибори відбувалися наступної неділі, то з-поміж тих, хто визначився, за кого голосуватиме, 17% віддали б свої голоси за партію «Батьківщина».


На другому місці із солідним відривом від першого опинився «Опозиційний блок» (10,7%). Втім, його наздоганяє «Громадянська позиція» (10,5%).


Далі йдуть: «Слуга народу» - 10,4%, «За життя» - 9,6%, «Радикальна партiя» - 8,2%, БПП «Солiдарнiсть» - 7,4%, «Самопомiч» - 5,1%, «Свобода» - 3,8%, «Аграрна партiя України» - 1,9%, «Справедливiсть» - 1,9%, «Основа» - 1,7%, УКРОП - 1,4%, «Народний фронт» - 0,9%, ДІЯ - 0,8%, «Вiдродження» - 0,7%, «Рух нових сил» - 0,6%, «Демократичний Альянс» - 0,5%, «Народний контроль» - 0,4%, «Наш край» - 0,2%, «Соцiалiстична партiя» - 0,1%. За іншу партію, не запропоновану в переліку, проголосували б 6,2% опитаних.


Отже, якщо відштовхуватися від результатів цього дослідження, до парламенту дев'ятого скликання можуть потрапити вісім політичних сил. Цікаво, що четверте місце в рейтингу займає партія Володимира Зеленського. Однак експерти запевняють, що такі високі показники - це голоси тих виборців, які насправді ще остаточно не визначилися.


У президентському рейтингу вчергове лідирує Юлія Тимошенко, за яку готові проголосувати 15,9% респондентів. На друге місце виходить Анатолій Гриценко з 11,7%.


Далі йдуть: Юрiй Бойко (10,5%), Володимир Зеленський (9,3%), Святослав Вакарчук (8,6%), Олег Ляшко та Петро Порошенко (по 8,6%), Вадим Рабiнович (7,6%), Андрiй Садовий (3,4%), Олег Тягнибок (2,8 %), Валентин Наливайченко (2,0%), Роман Безсмертний (1,4%), Сергiй Тарута та Арсенiй Яценюк (по 1,1%). За кандидата, не запропонованого у переліку, мають намір проголосувати 7,4% опитаних.


До речі, на схожі тенденції вказує інше дослідження, також оприлюднене минулого тижня. Так, Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) фіксує, що лідером президентського рейтингу є Юлія Тимошенко, яка набирає 22,8% (без урахування голосів за представників шоу-бізнесу). Серед партійних уподобань українців першість утримує знову ж таки партія «Батьківщина» з 21,6%. Натомість чинний президент сильно здав свої позиції та на сьогодні не може претендувати навіть на потрапляння до другого туру президентських виборів. Втрачає підтримку громадян і його політична сила - «Блок Петра Порошенка».


Микола БИКОВ


"Вечірні Вісті"


...
02 июль 2018 /
Похожие новости

Соцопитування: Більшість українців вважають, що боротьба з корупцією в Україні провалена

Понад 82 % українців констатують, що боротьба із корупцією в Україні є неуспішною. І лишень 0,9 % населення налаштований досить оптимістично у цьому плані. Про це свідчать результати

«Батьківщина» лідирує в новому соціологічному опитуванні

Соціологічна група «Рейтинг» провела дослідження щодо суспільно-політичних поглядів в Україні. Опитування проводилося по всій Україні (крім окупованих територій Криму і Донбасу) з 15 по 31 березня

Тимошенко та «Батьківщина» – лідери рейтингів

У новий політичний сезон із новими рейтингами: з 15 по 19 грудня 2017 року Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова проводили

Попри шалений тиск «Батьківщина» перемогла на виборах 29 жовтня, – екзит-пол

Партія ВО «Батьківщина» отримала перемогу на виборах в об'єднаних територіальних громадах (ОТГ), які відбулися 29 жовтня в усіх областях України. Про це свідчать результати екзит-полу, проведеного ...

План 2020

Президент Петро Порошенко сотню разів повторював, що дострокових виборів в Україні не буде. Насправді для розпуску Верховної Ради восьмого скликання є всі підстави. Хоча б тому, що вже півтора роки

Тимошенко - лідер довіри українців (ІНФОГРАФІКА)

Уже тривалий час у різноманітних рейтингах політичних партій першість тримає ВО «Батьківщина». Лідер цієї політичної сили Юлія Тимошенко також регулярно посідає першу позицію щодо президентських
Комментарии

НАПИСАТЬ КОММЕНТАРИЙ