«Батьківщина» представила Державу Україна на комітетських слуханнях щодо інвестування в ГТС

«Батьківщина» представила Державу Україна на комітетських слуханнях щодо інвестування в ГТС

Станом на сьогодні немає жодної компанії, яка готова інвестувати в газотранспортну систему України, окрім компанії під назвою «Держава Україна».


Про це заявив заступник керівника фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв, виступаючи на відкритих комітетських слуханнях на тему: «ГТС: ключові виклики та критерії залучення стратегічного партнера. Роль Парламенту в законодавчому забезпеченні процесу».


«Я тут представляю власників однієї з найбільших європейських компаній, яка має об‘єм газу для транспортування, яка готова інвестувати від 4 до 6 млрд дол. щорічно власних ресурсів, ресурсів власних банків нашої банківської системи для того, щоб ця система почала діяти. Ця потужна структура оцінюється приблизно у 200-220 млрд дол., вона має потужності для транспортування близько 110 куб. м газу. Наша структура також має укладений договір гарантованого транспортування 110 млрд куб. м газу, має технологічні можливості для цього (72 газоперекачуючі станції, 702 станції, які можуть піднімати газ на поверхню). Ми маємо унікальні потужності для зберігання цього газу, ми маємо потужне зовнішнє економічне управління, яке працює зараз на тим, щоб Потік-2 та Південний потік максимально були обмежені в цих діях. Це те, що ми можемо запропонувати для інвестиційних та інших потужностей. Якщо є хоч одна компанія, яка має приблизно стільки ж - ми готові з нею розмовляти», - сказав він.


За словами політика, Держава Україна має попередні контракти з найбільшими світовими компаніями на видобуток приблизно 20% розвіданих запасів, якими ми володіємо, 7 трлн куб. м газу, які ми готові піднімати на поверхню через технології Shell-газу або сланцевого газу.


«Ми мали попередні контракти, які поки що призупинені, але ми готові далі вести розмову про їх відновлення. Ми маємо перші можливості для укладання контрактів по скрапленому газу. Ви розумієте, кого я представляю? Я тут разом з моїми колегами представляю Державу Україна!» - заявив Сергій Соболєв.


«Які наші мінуси? Ми не рекструктуризовані і не реформовані, згідно з третім енергетичним пакетом. І це не можливо зробити протягом найближчого року, поки діють контракти, які до останнього називали злочинними. А тепер виявляється - це єдиний порятунок, який є у держави. Наш мінус у тому, що ми не маємо остаточних рішень наших партнерів щодо Північного потоку-2 та Південного потоку, але їх ніхто не має у світі», - зауважив парламентарій.


За словами народного депутата, якщо «хтось з потенційних інвесторів може запропонувати свої умови для змагань з нами - ми відкриті до такої розмови».


«Єдина проблема - це менеджмент. Але я думаю, що протягом року-півтора менеджмент нашої компанії, яка називається «Держава Україна», буде змінений, бо на жаль, поки що наш менеджмент пропонує нам відмовитись від управління своїми активами, створити інші надструктури, де ми не управлятимемо», - звернув увагу заступник керівника фракції.


Сергій Соболєв переконаний, представляти Державу Україна у питанні модернізації ГТС мають ті, хто розуміє, яким потенціалом ми володіємо.


Коментуючи виступи на комітетських слуханнях, він також констатував, що станом на сьогодні немає жодної компанії, яка готова інвестувати в ГТС України - це підтвердив і профільний віце-прем'єр і міністр енергетики.


«Наразі немає жодної компанії, яка готова забезпечити об‘єм газу або принаймні контракти з власниками газу, який може бути додатково залучений до української ГТС», - додав він.


Разом із Сергієм Соболєвим у комітетських слуханнях по ГТС взяли участь народні депутати від «Батьківщини» Олександра Кужель, Сергій Євтушок, Руслан Богдан та Ігор Луценко.


ba.org.ua


...
21 март 2018 /
Похожие новости

Сергій Соболєв: Парламент перетворюється на збіговисько лобістів

Верховна Рада дедалі більше перетворюється на збіговисько лобістів. Про це заявив заступник керівника фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв, коментуючи журналістам підсумки сесійного тижня. «Якщо ...

Призначення нового голови НБУ не допустиме без звіту Гонтаревої, – Сергій Соболєв

Команда президента ховає голову НБУ Валерію Гонтареву від звіту у Верховній Раді через її причетність до відмивання брудних коштів Януковича. Про це заявив перший заступник керівника фракції

«Батьківщина» підтримує ухвалення Виборчого кодексу України

«Батьківщина» підтримує ухвалення Виборчого кодексу, який повертає в Україну пропорційну систему виборів. Про це заявив перший заступник Голови фракції Сергій Соболєв в інтерв'ю журналістам у

Сергій Соболєв: Парламент голосує завдяки коаліції «Роттердам+»

Верховна Рада України ухвалює рішення завдяки неприродній коаліції провладних фракцій з Опоблоком. Про це заявив перший заступник керівника фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв, коментуючи в

Сергій Євтушок: Через неналежну роботу силових органів - під питанням безпека в державі

Робота українських правоохоронних органів змушує громадян сумніватись в належному рівні безпеки в країні. Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Сергій Євтушок у прямому ефірі телепрограми

Сергій Соболєв: Коаліція «Роттердам+» звільнила від е-декларування тих, хто має проблеми із законом

«Батьківщина» вважає, що ухвалення непогодженого з Європейською Комісією законопроекту №6172, під прикриттям якого від е-декларування буде звільнено низку високопосадовців, може зірвати ухвалення
Комментарии

НАПИСАТЬ КОММЕНТАРИЙ