Незалежна Україна потребує народної Конституції

Незалежна Україна потребує народної Конституції

«Продовжуючи тисячолітню традицію державотворення на Україні, виходячи з права на самовизначення та із смертельної небезпеки, яка нависла була над Україною в зв'язку з державним переворотом в СРСР 19 серпня, Верховна Рада урочисто проголошує незалежність України та створення самостійної української держави - України».


Такі слова містить найважливіший у новітній історії України документ, ухвалений 27 років тому, - Акт проголошення незалежності.


Отже, проголошення незалежності стало закономірним результатом історичного розвитку нашого народу, спільною перемогою багатьох поколінь українців, які відчайдушно боронили національну ідею, власну ідентичність і прагнули, аби українська держава врешті утвердилася на політичній карті світу.


Та чи почувається сьогодні народ України володарем на рідній землі? Чи справді кожному з нас проголошена 27 років тому незалежність гарантувала демократію і свободу, дала відчути громадянську гідність?


Судячи з того, що українці сьогодні здебільшого не живуть, а виживають, ледве зводячи кінці з кінцями через запровадження непомірно високих тарифів та проведення ста сорока (скількох там? уже збилися з рахунку!) «реформ», то, напевне, що ні. І прості українці все відвертіше виказують своє небажання жити за старими правилами та залежати від забаганок чинної влади. Народ України вже втомився чекати відповідей на запитання:


- Чому в нашій країні ніхто й ні за що не відповідає?


- Чому немає справедливості в судах?


- Чому такі високі тарифи й така принизлива бідність?


- Чому процвітає корупція?


А відповідь на ці запитання одна й дуже проста - тому що такою є стара, закріплена в нашій чинній Конституції система, побудована за принципом «для влади - всі права, для громадян - лише обов'язки».


27 років Україна намагається стати на ноги. Проводяться вибори, люди виходять на революційні майдани, нібито змінюються обличчя у владі... Проте насправді життя людей лише погіршується.


Та ще не все втрачено. Вже наступного року українці матимуть можливість провести прозорі вибори, усунути від годівниці чинну владу, а потім разом випрацювати нову - вже народну - Конституцію та ухвалити її. І не в парламенті, поза людськими спинами, а на всенародному референдумі!


Чому необхідно, щоб вона була саме народною? Та тому, що завжди всі зміни до Основного закону, зокрема й самий документ 1996 року, приймалися в кулуарах Верховної Ради. Прості українці не допускалися до участі в розробці правил життя для усієї держави. Та настав час!


Потрібно спільно, зусиллями всього суспільства випрацювати й законодавчо закріпити таку схему, яка б передбачала можливість призначати чиновників та контролювати їхню діяльність не окремим «панам від влади», а українському народові.


Ми потребуємо народної Конституції, яку неможливо буде не виконувати. Новий Основний закон кардинально змінить наше життя, оскільки закріпить справедливі правила й принципи. Він нарешті поверне людям країну, в якій кожен матиме можливість жити гідно.


Українці насправді здатні поміняти місцями владу й людей - щоб не влада диктувала людям, як жити, а щоб люди могли вказувати владі, що робити, й контролювати виконання суспільного замовлення.


Нова народна Конституція, нова стратегія миру та нова економічна політика - ось новий курс незалежної України. І ми, народ України, маємо всі шанси його зреалізувати.


День Незалежності повинен стати тим святом, коли не народ залежить від влади, а навпаки, влада залежить від свого народу!


Іван ГОСТРИЙ


Вечірні Вісті


...
24 август 2018 /
Похожие новости

Прес-конференція Юлії Тимошенко (відео)

Відбулася прес-конференція лідера «Батьківщини» Юлії Тимошенко, присвячена Дню Конституції України та вимогам нового Суспільного договору: Не можна применшувати значення Конституції ...

Українці мають обрати президента від народу, а не від кланів, – Юлія Тимошенко

Українці мають об'єднатися навколо стратегічного плану розвитку країни та обрати на майбутніх виборах президента від народу Про це заявила лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко під час ток-шоу

Юлія Тимошенко: Країна швидко подолає кризу, якщо буде зруйновано монополію цієї влади

Важка економічна ситуація в країні - це наслідок безвідповідальної монопольної політики чинної влади, тому шлях до відродження України лежить через оновлення всієї вертикалі влади: від місцевої до

Економіст пропонує змусити владу жити за стандартом «Майдан-3»

Україні не потрібен третій майдан. Якщо перший і другий майдани робили ідеалісти - пасіонарні українці, а фінансував майдани малий і середній бізнес. то зараз є небезпека побачити там руки олігархів.

Привітання Юлії Тимошенко з Днем Незалежності України

Дорогі мої! Від щирого серця вітаю Вас із Днем Незалежності України! 26 років нашій незалежній державі. Це майже нічого як для історії, а як для покоління - то ціле життя. У 26 років Тарас Шевченко

Іван Кириленко: Україна потребує нової Конституції, в центрі якої буде людина

В Україні має бути написана нова Конституція, в центрі якої повинні бути інтереси громадян. Про це заявив перший заступник Голови партії «Батьківщина», народний депутат Іван Кириленко в прямому
Комментарии

НАПИСАТЬ КОММЕНТАРИЙ