Експерт: Якщо в 2014 році кількість кластерів оптимізму було важко порахувати, то тепер залишилося десятки

Експерт: Якщо в 2014 році кількість кластерів оптимізму було важко порахувати, то тепер залишилося десятки

Генеральний прокурор України Юрій Луценко не залишає експертну спільноту без приводів для рефлексій. Нещодавно він виступив в Острозькій академії в рамках проекту "Острог FORUM - 2018", де озвучив кілька важливих речей. Він говорить про те, що «лише оптимісти будують країну». Можливо це єдина теза Гепрокурора, яка не викликає в мене заперечень.


Про це на своїй сторінці в Фейсбук повідомив директор Центру досліджень громадянського суспільства Віталій Кулик.


Справді. Історії успіху останнього періоду - це не заслуги "зрадофілів" та "захоплених ідіотів". Їх протистояння тільки руйнує країну. Вихолощує та позбавляє мотивації тих, хто готовий то конструктивної праці.


Створюють додану вартість саме оптимісти. Ті, хто не лише мріє та прожектує, а працює на практичний результат. Можливо не великий, але такий, що можна відчути.


Юрій Віталійович наводить приклади історій успіху оптимістів: "Pizza Veterano", журналістські проекти, окремі освітні ініціативи... Без допомоги влади, без державних грошей, на власний страх і ризик люди робили добрі справи. У більшості випадків це було в супереч зусиллям тієї ж влади.


Але з кожним роком простір оптимістів скорочується. Не виживають вони (оптимісти) в токсичній атмосфері цієї Системи.


Якщо в 2014 році кількість кластерів оптимізму було важко порахувати, то тепер залишилося десятки. Навряд чи таке стрімке зменшення простору оптимізму пов'язане лише з "ворожою пропагандою" чи "депресивною атмосферою вітчизняного інформаційного протору".


Проте я б не радив бачити зрадофілію у всьому і у всіх хто критикує владу.


Першоричина пессимізму в Україні - це болото патерналізму. Луценко каже, що "патерналізм є нашим ворогом навіть більшим, ніж Путін». І це правда. Мова йде не лише і не стільки про старше покоління, а про молодь, "молодих "нитиків" вражених цією радянською бацилою».


Але є ще одна річ, яка небезпечніша за патерналізм, - це сама СИСТЕМА, за якої громадяни не здатні самореалізуватися. В умовах реставрації олігархічної ситеми, в сучасному політико-правовому дизайні, при бюрократичному реванші важко брати відповідальність на себе.


За такої системи твоя персональна "історія успіху" розглядається винтиками цієї ж системи як їх (винтиків) особиста поразка.


І тут важливо не схибити. Не вестися на чергові прожекти "порожних барабанів", а конкретними партизанськими вилазками добивати систему.


Сьогодні вона слабка і в ній багато шпаринок куди можна інсталювати вірус оптимізму.


Лише оптимісти можуть "тримати небо".Вечірні Вісті


...
15 май 2018 /
Похожие новости

Вартість сигарет зростає в 2018 році швидше за вартість алкогольних напоїв - експерт

Вартість сигарет зростає в 2018 році швидше за вартість алкогольних напоїв. Алкогольні напої, які моніторяться державою, у лютому-січні подорожачали на 0,5%, а сигарети в середньому на 2%. І причина

Зміни до КПК можуть поховати справи Майдану - Баганець

Зміни до Кримінального процесуального кодексу, які запрацюють уже 15 березня, паралізують українську правоохоронну систему. До того ж, вони можуть просто поховати справи Майдану.

Економіст пропонує змусити владу жити за стандартом «Майдан-3»

Україні не потрібен третій майдан. Якщо перший і другий майдани робили ідеалісти - пасіонарні українці, а фінансував майдани малий і середній бізнес. то зараз є небезпека побачити там руки олігархів.

Українці витрачають в супермаркетах в 6 разів менше, ніж поляки

Кожен покупець у Польщі витрачає у гіпермаркеті за один раз 890грн., у супермаркеті - 610 грн., а у міні-маркеті - 390 грн. Про це на своїй сторінці у «Фейсбук» написав генеральний директор

Судові пристрасті

Генеральний прокурор Юрій Луценко сподівався, що вирок колишньому президентові Віктору Януковичу в справі про державну зраду можуть винести до Дня Незалежності. Очільник ГПУ говорив, мовляв, це

Золоті дотаційні яєчка

Розвиток фермерства був задекларований Кабміном як один із важливих напрямів економічної політики. А щоб продемонструвати виняткову підтримку аграріїв, «найбільш людоцентричний в історії України
Комментарии

НАПИСАТЬ КОММЕНТАРИЙ