Богомолець: Треба розібратися, що стало причиною катастрофи в медицині - професійна непридатність в.о. міністра чи свідома урядова політика

Богомолець: Треба розібратися, що стало причиною катастрофи в медицині - професійна непридатність в.о. міністра чи свідома урядова політика

Комітет ВР з питань охорони здоров'я більшістю голосів схвалив проект Постанови Верховної Ради України №5642 про звернення до Кабміну щодо звільнення з посади в.о. міністра охорони здоров'я та висловив їй недовіру. У проекті Постанови в якості причини вказано гостру суспільну напругу, яка виникла у зв'язку із зривом програми державних закупівель ліків у 2016 році, що має ознаки службової недбалості.


Про це на своїй сторінці у «Фейсбук» повідомила народний депутат, голова комітету ВР з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець.


Я підтримала проект постанови, але хочу зауважити, що приводів для звільнення - набагато більше, і треба розібратися, що стало причиною катастрофи в медицині - професійна непридатність в.о. міністра чи свідома урядова політика, адже роботу уряду в частині охорони здоров'я також було визнано Комітетом незадовільною.


Мій перелік претензій до роботи керівництва МОЗ наступний:


1. Вимирання українців прискорилося - якщо у 2016 році кількість померлих була на 175 тисяч більше ніж народжених, то вже у 2017 році - ця цифра збільшилася до 198 тисяч.


2. Близько 70 тисяч медиків виїхали за два останні роки за кордон - ще 50 тисяч, у випадку продовження політики МОЗ в сфері охорони здоров'я, виїдуть протягом найближчих кількох років.


3. Колективний імунітет нації знищено - рівень вакцинації населення впав нижче показників 90-х років.


4. Міжнародні закупівлі ліків зірвано - громадяни змушені були за два останні роки витратити з власних заощаджень 6,7 млрд. гривень на ліки, кошти на які були виділені державою для медичного забезпечення лікарень.


5. Головні напрямки - лікування онкологічних та серцево-судинних захворювань, що разом спричиняють 80% усіх смертей населення України - профінансовано лише на 27% та 30% відповідно.


6. Вчасне впровадження автономізації медичних закладів та принципу "гроші йдуть за пацієнтом", затверджених підготовленим мною законом № 2002-VIII від 06.04.2017 - зірвано.


7. Відповідно до затверджених видатків Державного бюджету України на оплату праці медичних працівників, з обсягом яких погодився МОЗ України, українські медики отримують найнижчу зарплату в світі. Крім того, Кабінет Міністрів України зрівняв зарплати лікаря, медсестри та санітарки, знищивши для них будь-які стимули для самовдосконалення та розвитку.


8. Рахунковою палатою викрито порушення МОЗ в ході реалізації проекту «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей», на який Світовий банк виділив 215 мільйонів доларів позики, в організації проведення централізованих державних закупівель із залученням спеціалізованих закупівельних міжнародних організацій, у використанні коштів, виділених на подолання епідемії туберкульозу в Україні та лікування громадян України за кордоном.


9. Державну програму боротьби з раком - провалено. Дія попередньої закінчилася ще у 2016 році, а нової розроблено не було, від чого постраждали 1 млн. онкохворих людей в Україні.


10. МОЗ підготовлено Закон України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» від 19.10.2017 № 2168-VIII, який порушує 10 статей Конституції України.


Все це - неповна картина тієї катастрофи, до якої привело нас всього за два останні роки керівництво МОЗ.


На моє переконання, відставка - це найменше, що потрібно зробити в даній ситуації. Мають бути ще й кримінальні справи, розслідування та терміни ув'язнення за знищення системи охорони здоров'я України та її людського потенціалу.


Вечірні Вісті


...
03 апрель 2018 /
Похожие новости

Валерій Дубіль: Профільний комітет підтримав виділення грошей на лікування важкохворих українців

Комітет ВРУ з питань охорони здоров'я одноголосно підтримав поданий народним депутатом від «Батьківщини» Валерієм Дубілем законопроект, який збільшить фінансування програми «Лікування громадян

Григорій Немиря звернувся до послів Великої сімки щодо виплати пенсій вимушеним переселенцям

Заступник Голови партії «Батьківщина», голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря звернувся до послів Великої сімки із проханням сприяти вирішенню питання щодо ухвалення законопроекту про

«Батьківщина» вимагає розслідувати факти корупції щодо закупівлі ліків і медобладнання

«Батьківщина» звертатиметься до правоохоронних органів з вимогою розслідувати факти масштабної корупції під час закупівлі ліків і медичного обладнання за державні кошти, про що свідчить звіт

«Батьківщина» голосувала проти афери уряду під назвою «медична реформа»

«Батьківщина» голосувала проти афери уряду під назвою «медична реформа», адже вона є продовженням політики Гройсмана-Порошенка щодо знищення української нації. Про це лідер ...

Юлія Тимошенко: «Медична реформа» влади призведе до скорочення лікарень та медпрацівників

«Батьківщина» не буде голосувати за так звану медичну реформу, яка призведе до скорочення закладів охорони здоров'я та медичних працівників. Про це лідер фракції Юлія Тимошенко заявила під час

Україна може відродитися щонайбільше за три роки

Наша країна має усі шанси стати заможною і успішною. Цю мету може втілити в життя професійна патріотична команда, яка має стратегію розвитку України. На жаль, влада керується радше стратегією
Комментарии

НАПИСАТЬ КОММЕНТАРИЙ