Ірина Верігіна: Мінськ – це дорога в нікуди

Ірина Верігіна: Мінськ – це дорога в нікуди

Ми повинні зрозуміти, що Мінський процес давно зайшов у глухий кут і що Україні потрібно шукати інші формати перемовин для пошуку миру на Донбасі.


Згадайте: спочатку був підписаний «Мінськ-1» (5 вересня 2014р.) - між Леонідом Кучмою, який не був тоді президентом України, і представниками самопроголошених ДНР та ЛНР.


І саме після першого Мінського протоколу з'явилася змога маніпулювати позиціями України. До того ж «Мінськ-1» легалізував банди - формування, які почали діяти на Сході нашої держави.


Причому в основі Мінських угод від 12 лютого 2015 року стали протоколи першого Мінська. Але ж уже тоді стало очевидним, що мінські угоди Україні нав'язали і вони заведуть у нас у глухий кут.


Я особисто та наша команда «Батьківщини» вважаємо, що потрібно терміново переходити до Будапештського формату перемовин.


Держави - підписанти Будапештського меморандуму гарантували нам територіальну цілісність і незалежність, і саме з цим країнами потрібно говорити.


І це потрібно було робити з самого початку, як тільки «зелені чоловічки» з'явилися в Криму, Адже ми не можемо розділяти Крим і Донбас: і там, і там - один ворог!


А поки про Будапештський меморандум ми говоримо лише в середині країни. Я не чула, щоб Президент Порошенко хоч раз на міжнародній арені заявив, про необхідність вести перемовини власне у Будапештському форматі.


На жаль, усередині країни в нас немає єдності навколо цього питання.


До того ж підписант Будапештського меморандуму - Росія - стала для нас агресором і очевидно, що вона не збирається відступати.
Тому вважаю, що спочатку можна зібратися і без РФ: частина країн - підписантів Будапештського меморандуму - це вже добре. І ці країни зможуть тисну ти на Росію, насамперед санкціями. Щоб там хто не говорив, але санкції діють на російську економіку. І чим більше будуть посилені санкції, тим й більше Путіну доведеться йти на якісь поступки.


Тому ще раз наголошую: Україні треба бути наполегливішою в своїй зовнішній політиці. І в цьому випадку домагатися перемовин у Будапештському форматі.


Ірина Верігіна, голова Луганської обласної парторганізації, член Політради партії ВО «Батьківщина», Facebook


...
14 февраль 2018 /
Похожие новости

Ірина Верігіна: На «драконівських» тарифах наживаються друзі Порошенка

Представники ЄБРР вважають, що Україна має достатньо природного газу, щоб повністю покрити свої власні потреби. Начебто, не потрібно купувати газ за високими цінам, так як газ власного видобутку ...

Українці мають обрати президента від народу, а не від кланів, – Юлія Тимошенко

Українці мають об'єднатися навколо стратегічного плану розвитку країни та обрати на майбутніх виборах президента від народу Про це заявила лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко під час ток-шоу

Іван Крулько: Автори закону про реінтеграцію закладають помилкові акценти щодо звільнення Донбасу

Законопроектом «Про реінтеграцію Донбасу» влада і коаліція закладають помилкові акценти стосовно звільнення Донбасу. Таке переконання висловив народний депутат від «Батьківщини» Іван Крулько під ...

Юлія Тимошенко: Головне завдання виборів об'єднаних громад - захист країни

Юлія Тимошенко переконана, що головними завданнями участі «Батьківщини» у виборах об'єднаних громад є захист маленьких місцевих громад від знищення, захист сільськогосподарської землі та збереження

Юлія Тимошенко: Головний козир у питанні повернення миру в Україну – Будапештський меморандум

Головний козир України у питанні повернення миру в Україну - це Будапештський меморандум. Таку думку в ефірі телеканалу «112 Україна» висловила Юлія Тимошенко. Лідер «Батьківщини» впевнена, що заради

Віктор Небоженко: «Реанімувати Будапештський меморандум уже неможливо»

Недієздатний і віджилий формат Мінських переговорів змусив Україну по майже трьох роках війни на сході країни зрозуміти, що без участі США в процесі врегулювання конфлікту не обійтися. Міністр
Комментарии

НАПИСАТЬ КОММЕНТАРИЙ