Україна може відродитися щонайбільше за три роки

Україна може відродитися щонайбільше за три роки

Наша країна має усі шанси стати заможною і успішною. Цю мету може втілити в життя професійна патріотична команда, яка має стратегію розвитку України. На жаль, влада керується радше стратегією знищення держави. Про наслідки впровадження медичної, пенсійної, земельної та судової реформ розповіла під час ефіру на телеканалі «NewsOne» лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко.


Під знаком реформ


Наприкінці літа президент звітував, що в Україні упродовж останніх кількох років було успішно проведено 144 реформи, які наблизили нашу країну до членства в ЄС. Попри таку видатну кількість перетворень за доволі короткий термін, якою навряд чи може похизуватися будь-яка інша країна, президентові під час свого звернення до Верховної Ради довелося визнати, що рівень життя українців різко впав. Щоправда, зубожіння населення він переклав на війну.


Також гарант помітив, що суспільство невдоволене владою.


«Недовіра людей до державних інституцій, політиків переростає у глибоку зневіру, апатію і агресію», - зазначив він, додавши, що задля усунення цієї небезпечної тенденції потрібно дати друге дихання боротьбі з корупцією, а також нагально прибрати ґрунт для будь-яких розмов про нібито відкат реформ.


Як зауважила Юлія Тимошенко, вона була здивована тим, що гарант Конституції виголошував свою промову як людина, яка не несе жодної відповідальності за ситуацію в країні.


«Результатом цих 144 реформ, власне, і стала зневіра, апатія та агресія. Ці настрої українців і є реальною оцінкою реформ», - зазначила вона.


Але з промови президента можна зрозуміти, що країну і надалі поведуть шляхом саме таких змін, від яких життя українців ще погіршиться. І це станеться уже зовсім скоро - недарма ж влада каже, що осінь мине під знаком реформ. Тож депутати, які в перші дні роботи парламенту ухвалили закон про освіту, невдовзі мають проголосувати за пенсійну, медичну і земельну реформи.


Пенсійний капкан


Законопроект, який дасть старт впровадженню пенсійної реформи, вже пройшов опрацювання у профільному комітеті. І в уряді потирають руки, сподіваючись, що найближчим часом документ отримає схвалення у сесійній залі.


Юлія Тимошенко пояснила, що влада подає цю реформу як можливість підвищення пенсій для 8,5 млн людей похилого віку.


Але підвищити пенсіонерам нинішні жебрацькі щомісячні виплати дозволяють чинні закони про індексацію та осучаснення пенсій. Для цього не обов'язково ухвалювати окремий документ.


«Якби пенсії індексували і осучаснювали впродовж трьох років, то сьогодні вони були б у 2,5-3 рази вищими, бо, як і заробітна плата, мають збільшуватися на рівень інфляції. Але влада заморозила виплати, а тепер хоче кинути пенсіонерам кістку в 100-200 грн, хоча ціни зростають так стрімко, що люди вже бояться заходити до аптек та магазинів», - пояснила Юлія Тимошенко.


На її переконання, за красивою обгорткою про турботу про літніх людей приховуються страшні речі.


Так, від 2028 року людина зможе виходити на заслужений відпочинок, якщо матиме 40 років страхового стажу. Але, за підрахунками лідера «Батьківщини», в кращому випадку лише половина зайнятого населення зможе похвалитися таким довгим трудовим шляхом.


«Якщо людина не матиме 40 років стажу, пенсію вона не отримає. В уряді кажуть, що його нібито можна докупити. Але за що? Людям не вистачає грошей на їжу!» - каже політик.


За її словами, ще один підводний камінь пенсійної реформи - зменшення коефіцієнту страхового стажу з 1,35% до 1% при нарахування пенсій.


«Тобто всі люди, які надалі виходитимуть на пенсію, матимуть щомісячні виплати на 30% менші, ніж ті, які б вони отримували за нині чинних коефіцієнтів. Тому така реформа - це великий обман з прихованим підвищенням віку виходу на пенсію та зменшенням пенсії! І це є злочин, це знищення українських пенсіонерів», - підкреслила Юлія Тимошенко.


Медична «зачистка»


Запропонована урядом медична реформа, на переконання лідера ВО «Батьківщина», також є кардинально хибною. І її реалізація може призвести до скорочення кількості населення, адже коли медицина стане платною, багато хто з українців не матиме грошей на відвідування лікаря.


Юлія Тимошенко нагадала, що в Україні, за оцінками ООН, 60% людей перебувають за межею бідності. Вони не здатні будуть оплачувати медичні послуги за європейськими розцінками, адже держава гарантує мінімальний пакет безоплатної допомоги.


«Нині наша медицина жахливо організована. І люди з п-під поли оплачують усе, починаючи від бинтів та ліків закінчуючи операціями та послугами лікарів і медсестер. Але навіть таких «чорних» грошей вони витрачають десь у 20 разів менше, аніж доведеться платити за медичними протоколами», - розповіла політик. Вона додала, що проти запропонованого урядом варіанту реформи виступає переважна кількість медиків і майже весь профільний парламентський комітет на чолі з доктором Ольгою Богомолець.


На переконання лідера «Батьківщини», розбудова успішної медичної системи починається із запровадження страхової медицини, де страховку забезпечують роботодавець за рахунок зниження податків і держава, якщо людина не працює. Без цього нам категорично не можна запроваджувати платні послуги в медицині. Бо жоден європеєць не здатний заплатити за медичними протоколами ЄС без медстрахування.


Політик вважає, що, нав'язуючи медичну реформу, мета якої - сконцентрувати кошти на сферу охорони здоров'я в одному центрі, влада намагається позбавити людей доступу до лікарських послуг.


Парламентар також заявила, що наслідком цієї так званої реформи може стати «тотальне скорочення медичних працівників, що, зі свого боку, призведе до тотального закриття мережі закладів охорони здоров'я, як це відбувається зі школами».


Юлія Тимошенко нагадала, що влада має намір провести так звану земельну реформу, завдяки якій українські чорноземи підуть з молотка. А ще продовжиться розпродаж майже за безцінь стратегічних державних об'єктів.


На думку лідера «Батьківщини», судова реформа, про завершення реалізації якої казав президент, більшістю статей скорочує права українців та робить суд репресивним стосовно громадян.


«Уперше в історії України в тих проектах, які подав президент, передбачено, що людину будуть притягувати до кримінальної відповідальності, якщо вона зловживає правосуддям, зокрема, клопотаннями по відводу суддів і навіть зайвими позовами до суду», - розповіла вона.


Перспектива відродження України


Дії влади, на переконання Юлії Тимошенко, є абсолютно вивіреною стратегією, яка не має на меті поліпшення добробуту українців. Водночас вона констатувала, що в нашої країни є прекрасні перспективи. Тому не варто думати, що Україна зайшла в глухий кут і все втратила. Можна відродити державу, повернути все втрачене за 26 років незалежності.


«Україна відродиться щонайбільше за три роки, якщо привести до влади професійну патріотичну команду», - заявила лідер «Батьківщини», підкресливши, що партія має чітке бачення того, як вивести країну з кризи та стабілізувати економіку.


Політик нагадала, що за ті короткі періоди, коли вона очолювала уряд, їй вдалося повернути в державну власність розпродані за безцінь об'єкти та розкрадені чиновниками гроші. Так, було націоналізовано «Криворожсталь», який потім реалізували на відкритому аукціоні за 5 млрд доларів. Також вона нагадала про повернення Україні чорноморського шельфу з величезним запасом ресурсів.


На її думку, і нині можна повернути до бюджету вкрадені гроші в такому обсязі, що Україна буде здатна відразу ж погасити зовнішній борг, який наразі дорівнює валовому внутрішньому продукту країни.


Для цього насамперед потрібно ухвалити два фундаментальні законопроекти «Батьківщини» стосовно деофшоризації.


«За перший рік роботи цих документів ми отримаємо в бюджет 67 млрд гривень. Упродовж наступних років ці надходження подвояться. Але чи можна це зробити зараз, коли сам президент працює через панамські офшори?» - запитує Юлія Тимошенко.


Вона констатувала, що поки доходи українців реально не зростуть, розраховувати на реанімацію економіки не варто. Наразі ж Україна, за світовими критеріями та оцінками, має найнижчий рівень життя у світі, посідаючи сходинку між Угандою і Центрально-Африканською республікою.


«Тому як тільки нинішні високопосадовці підуть у небуття, насамперед потрібно буде скасувати формулу Роттердам +. А український газ віддати на потреби населення за ціною не вищою, аніж 85-90 доларів за тисячу кубометрів, а не за 285 доларів, як нині. Тарифи будуть суттєво знижені, а пенсії та зарплати - значно підвищені. Тоді й субсидії будуть непотрібні», - підсумувала лідер «Батьківщини».


Олекса ГОНСЬКИЙ


Вечірні Вісті


...
12 сентябрь 2017 /
Похожие новости

Юлія Тимошенко: Гонтарева – це символ поєднання двох режимів Януковича та Порошенка

Голова НБУ Валерія Гонтарева є компромісом двох режимів - старої команди Януковича і нової команди Порошенка. Про це заявила лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко в ефірі програми «HARD з

Юлія Тимошенко: Головне завдання виборів об'єднаних громад - захист країни

Юлія Тимошенко переконана, що головними завданнями участі «Батьківщини» у виборах об'єднаних громад є захист маленьких місцевих громад від знищення, захист сільськогосподарської землі та збереження

Юлія Тимошенко: Ми вимагаємо публічного розгляду і затвердження меморандумів з МВФ

«Батьківщина» виступає з ініціативою публічного розгляду та затвердження в парламенті текстів меморандумів з міжнародними фінансовими організаціями, зокрема, з Міжнародним валютним фондом. Про це

Юлія Тимошенко: Українцям не потрібна поліцейська держава

Українцям потрібна правова, а не поліцейська держава Про це лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко наголосила в ефірі програми «Подробиці тижня» на телеканалі «Інтер», коментуючи ситуацію щодо

Юлія Тимошенко: Головний козир у питанні повернення миру в Україну – Будапештський меморандум

Головний козир України у питанні повернення миру в Україну - це Будапештський меморандум. Таку думку в ефірі телеканалу «112 Україна» висловила Юлія Тимошенко. Лідер «Батьківщини» впевнена, що заради

Юлія Тимошенко: Рада має негайно заслухати прем’єра щодо Меморандуму співпраці України з МВФ (ТЕКСТ ДОКУМЕНТА)

«Батьківщина» вимагає негайно провести в парламенті слухання щодо Меморандуму з МВФ, який планує підписати влада. А звітувати про це повинен прем'єр-міністр Володимир Гройсман або міністр фінансів
Комментарии

НАПИСАТЬ КОММЕНТАРИЙ